Genel

23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk,  emperyalizme karşı yokluk içinde yürütülen zorlu savaşı başlatırken halkın iradesiyle hareket edeceğini bildirmiş ve savaşın ortasında Büyük Millet Meclisini açarak halk iradesinden vazgeçmeyeceğini de göstermiştir. O nedenle Kurtuluş Savaşı, bir halk hareketi olmuş ve halk hareketi olduğu için başarıya ulaşmıştır.

Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan, Ulusal Egemenlik günü olarak Atatürk tarafından çocuklara ithaf edilmiştir.  Dünya çocuklarının barış içerisinde kardeşlik içerisinde kaynaştığı bir festival haline gelmiştir.

Bizler eğitim emekçileri olarak çocuklarımıza Atatürk İlke ve devrimlerini öğreteceğiz, bilimi öğreteceğiz, hayatın her alanında karşılarına çıkan zorlukları bilimsel veriler ışığında çözmeyi öğreteceğiz,  barışı öğreteceğiz, haklarının neler olduğunu ve başkalarının haklarına saygılı olmayı öğreteceğiz. Çocuklarımızın çevreye saygılı, demokrasiyi özümsemiş bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağız.

Sevgili Çocuklar! Sizlere daha güzel bir dünya bırakamadık, özellikle bir yıldır şimdiye kadar hiç deneyimlenmemiş bir süreci birlikte yaşıyoruz. Evlerinizde uzaktan eğitim penceresinden yaşama katılmaya çalışıyorsunuz. Bu süreçte siz çocuklarımızın yaşamakta olduğu sorunların farkındayız.

Sevgili Çocuklar, bizler sizleri çok önemsiyoruz. Geleceğimizin sizin ellerinizde şekilleneceğinin farkındayız ve sizlerle dünyanın daha güzel olacağına inanıyoruz. Sizlere olan inancımız nedeniyle de sizlere onurlu bir gelecek bırakmanın mücadelesini yürütüyoruz.

Geleceğe daha umutla bakmanız adına 23 Nisan günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, camlarınızı süsleyip dünyayı daha yaşanır hale getirmek için belirlediğiniz bir temayı işleyin.

Sevgili Büyükler, sosyal medyada çocuklarımızın sesi olunuz.

Sevgili Çocuklar!  Gelecek sizlersiniz ve bizler aydınlık yarınları oluşturacak olan sizlere çok güveniyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı bütün içtenliğimizle kutlarız.

Yasin HACIMUSALAR

Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı