Genel

TİCARET BORSASI İLKOKULU MÜDÜRÜNÜN SKANDALLARI BİTMİYOR

Mevzuat gereği ve kamu ahlakı açısından yöneticilerin astlarına hakkaniyet ve eşitlik içinde davranması ve yöneticilik yetkisini mevzuatta belirtilen esaslar içinde kullanması gerekir. Yöneticiler astlarına kanunlara aykırı emir veremez. Aynı zamanda bir eğitim yöneticisi hakkaniyetli durmak zorunda olduğu gibi etik kurallara da uymak zorundadır.

Ticaret Borsası İlkokulunda sorunlar çözülmüyor tam tersine artıyor.  

Dört yıldan beri Ticaret Borsası İlkokulu müdürü Seçil AÇAR CESUR’un öğretmen ve çalışanlarına kötü davranması konusunu çok defa basında dile getirmemize rağmen değişen bir şey olmuyor.

Sendikalar olarak üyelerimizin sorunlarını dile getirmek için yaptığımız birçok basın açıklamasından sonra okul müdürü üyelerimize baskılarını daha çok arttırmıştır.

Bizim şikayetlerimizden sonra hıncını üyelerimizden çıkarıp mesnetsiz suçlamalarda bulunarak soruşturma açtırıyor. Öğretmenler toplantıda  güldüler,  bağırarak konuştular, yanımdan geçerken kaş göz işareti yaptılar, okul aile birliği seçiminde müdürün istemediği kişileri alkışladılar,  BİP yazışmalarında iğneleyici yazı yazdılar gibi soruşturma konusu bile olmayacak komik ve saçma iddialarda bulunmuş ve soruşturma açılması için uğraşmıştır.

Kurul toplantılarında yanındaki ile toplantı gündemi hakkında konuşan öğretmeni 30 kişi içinde azarlayıp “konuşma, bu toplantıyı ben mi yönetiyorum sen mi? diyerek rencide ediyor. Saatlerce süren toplantıda bir an gülen birine” ne gülüyorsun? diyerek toplantıların bile çok gergin olmasına sebep oluyor.

Farklı sendika üyesi çok sayıda  istemediği öğretmene selam bile vermiyor. Küsüyor. Okuldan ayrılmaları ya da emekli olmaları için saçma suçlamalarla, psikolojik baskıda bulunuyor. Öğretmenleri bezdirip bıktırıp bir şekilde sindirmeye çalışıyor.

Müdür sorun çözer ama bu müdür sorun çıkarıyor. Öğretmenlerin bir asker gibi karşısında durmasını bekliyor. Emirler yağdırarak iş yaptırıp itiraz istemiyor. İtiraz eden veya hakkını savunanları hedef belirleyip onlarla uğraşıyor.

Yetkisini kişisel egoları için kullanıyor.

Geçmişe dönük yaşadığı her itirazı biriktirip kişilerin aleyhine kullanıyor. Kin güdüyor. Müdür kin gitmez sorun çıkarmaz, sorun çözer.

Siyasi nüfuzunu ve çevresini kullanarak bana bir şey olmaz anlayışıyla hareket etmek okulu kendi çiftliği gibi kullanıyor.

Soruyoruz! Öğretmen düşmanı, iş bilmez, makamını kötüye kullanan Ticaret Borsası Müdürü Seçil AÇAR CESUR’u kim, neden koruyor?

Eğitim emekçilerinin yaşadığı sorunları gündeme getirmekten geri adım atmayacağımızı belirtir, yetkilileri hakkaniyetli biçimde davranmaya ve bu konuda sorun çıkaran okul müdürü hakkında gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Çanakkale Eğitim-Sen Şubesi