1 MAYIS ÇAĞRISI

 
Eğitim Sen Türkiye geneli ve Çanakkale'de 100 yılı aşan onurlu emek, demokrasi ve barış mücadelesini yürütüyor. Eğitim Sen'in en önemli sorunu her söylediğinin doğru çıkmasıdır. Mücadelemiz sürecinde her aşamada gelişen olaylar ve bundan hareketle tarih Eğitim Sen'i doğruladı. Çünkü Eğitim Sen insanlığın Aydınlanma mücadelesinin ve Türkiye Cumhuriyetinin temel felsefesi olan sorğulayıcı akıl ve bilimsel verinin yol göstericiliğinden hareket etti. Eğitim Sen yani bizler bu süreç için çok emek verdik. İşte bu nedenle her söylediğimiz doğru çıktı.
 
Bizlerin bu onurlu emek, demokrasi ve barış mücadelesi hep emperyalizm ve onun aracılarının hedefi oldu. Bu nedenle yeri geldi bu ülkenin vatanseverlerini vatana ihanetle suçladılar, zaman oldu yarğısız infazlar ile hapislerde süründürdüler, yetmedi sarı sendikalar ve o da yetmedi bölücü sendikalar kurdurdular. Eğitim Sen Köy Enstitüleri, TÖS, TÖBDER ve EGİT DER den gelen süreçte emeğine ve vatanına, halkına ve değerlerine sahip çıkmayı bırakmadı.
 
Dostlar bu sürecin ilginç bir şeklini 1 Mayıs 2013 te Çanakkale'de yaşayacağız. Her zaman olduğu gibi yine Türkiyenin her köşesinde ve Çanakkale'de emekçilerin günü olan 1 Mayıs'a KESK bileşenleri ile birlikte Eğitim Sen sahip çıkmaktadır. Bununla birlikte emperyelizmin kontrolünde olan Memur Sen ve Hak İş 2013 1 Mayıs büyük mitinglerini Çanakkale'de yapma kararı almışlerdır. Bu durum elbette bizi etlemeyecek ve emek, demokrasi ve barış günümüze sahip çıkacağız. Fakat bu kez 1 Mayıs törenlerine katılım ve hak edilen kitleselliğe ulaşılması ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenle 1 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 13.00 da eski salı pazarında sizleri eşiniz, dostunuz, akrabanız, komşunuz yani katabileceğiniz herkes ile birlikte bekliyoruz.
 
Çanakkale Eğitim Sen Yürütme Kurulu