NEFES ALMAK İSTİYORUZ !!!

 

Değerli basın emekçileri okul öncesi öğretmenleri; Haftada en az 30 saat derse girmekte, teneffüs hakkı olmayan, nöbet ücreti verilmeyen, fiziki altyapısı yetersiz sınıflarda, yardımcı personel olmadan, zor koşullarda eğitim öğretim faaliyetini yapmaya çalışmaktadırlar. Eğitim Sen olarak defalarca dile getirdiğimiz bu konuyla ilgili mücadelemizi güncel durumda imza kampanyası ile yürütmekteyiz.

 

 

İmza kampanyamızın çağrı metni aşağıdaki gibidir:

 

Biz okul öncesi öğretmenleri; haftada en az 30 saat derse giriyor, teneffüse çıkamıyor ve nöbet ücreti almıyoruz. Fiziki altyapısı yetersiz sınıflarda yardımcı personel olmadan zor koşullarda eğitim öğretim faaliyetini yapmaya çalışıyoruz.

 

Bu nedenle aşağıda imzası bulunan bizler;

 

-           Teneffüs hakkımızın tanınmasını,

 

-           Nöbet ücreti verilmesini,

 

-           Her okul öncesi sınıfına kadrolu yardımcı personel istihdam edilmesini,

 

-           Okul öncesi eğitim kurumlarındaki fiziki koşulların iyileştirilmesi ve her kuruma yeterli büyüklükte ve donanımda oyun bahçesi açılmasını talep ediyoruz.

 

 

 

     İmza kampanyamıza her eğitim kurumu yanı sıra Eğitim Sen Çanakkale Şube binasında da katılmak mümkündür. Öncelikle eğitim ve bilim çalışanları başta olmak üzere Çanakkale halkını imza kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz.

 

 

 

Çanakkale Eğitim Sen Yürütme Kurulu